Uwaga Nauczycielu!
MEMOkarty mogą być przez nauczycieli i szkoły używane jako:
- nagrody na koniec roku szkolnego, zakończenie obozu, kolonii, itp.
- nagrody w konkursach
- w pracy pedagogicznej i wychowawczej jako element pobudzania zainteresowań oraz rywalizacji na polu umiejętności umysłowychTEST GIMNAZJALNY: CZĘŚĆ MAT-PRZYR.

Komplet "MEMOkarty - egzamin końcowy gimnazjum - część matematyczno-przyrodnicza" to 1000 kartoników, z których każdy po jednej stronie ma pytanie, po drugiej odpowiedź. "Fiszkowa" metoda utrwalania wiedzy jest znana od pokoleń, jednakże MEMOkarty to pierwsze na polskim rynku wykorzystanie jej do nauki przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Niniejszy produkt został opracowany przez aktywnych nauczycieli gimnazjalnych na podstawie aktualnego zakresu materiału egzaminu końcowego gimnazjum.

OPRACOWANIE ZGODNE Z PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ.
PRZYGOTOWANE PRZEZ NAUCZYCIELI DLA UCZNIÓW.
AUTORZY:
BIOLOGIA - mgr Maciej Węsierski
CHEMIA - mgr Magdalena Kiziukiewicz
FIZYKA - mgr Sławomir Jagiełło, mgr Sławomir Jemielity
GEOGRAFIA - mgr Andrzej Galla
MATEMATYKA - mgr Sławomir Jemielity
KONSULTACJA:
BIOLOGIA - dr Grzegorz Makulec, mgr Anna Węgrzynowicz
CHEMIA - dr Beata Dasiewicz
FIZYKA - dr Bohdan Kos, mgr Karyna Mieszczyńska
GEOGRAFIA - mgr Michał Grzegorek, prof dr hab Stanisław Rakusa-Suszczewski
MATEMATYKA - dr Andrzej Filipkowski, mgr Maria Bagińska
Cena: 55 zł

Egzamin ginnazjalny decyduje o przyszłości młodego człowieka. MEMOkarty mogą przesądzić o wyniku tego sprawdzianu.
MEMOkarty zwiększają zdolność zapamiętywania: Skróci się czas potrzebny na zapamiętanie informacji. Wzrośnie zdolność jej długoterminowego przechowywania. By uniknąć niebezpieczeństwa jakim jest udzielanie mechanicznych odpowiedzi na raz już przerobione pytania, większość MEMOkart jest sformułowana na zasadzie "pytanie jest odpowiedzią, a odpowiedź pytaniem". To podobna zasada, jak w znanym teleturnieju telewizyjnym: by odpowiedzieć na pytanie, trzeba sformułować kolejne pytanie, na które tamto jest odpowiedzią. Wbrew pozorom jest to proste, z tym, że zmusza do zachowania pełnego skupienia na każdym etapie nauki.
Idealne przygotowanie do egzaminu powinno polegać z jednej strony na przerabianiu testów o formie takiej, jak na egzaminie (bo ogromne ważne jest by gimnazjalista był przygotowany do metody zdawania), z drugiej zaś na utrwalaniu (wkuwaniu) podstaw, które są następnie weryfikowane przez test. I memokarty służą temu, wcześniejszemu etapowi nauki. Tak więc memokarty i testy nie wykluczają się, lecz uzupełniają!

Opieka merytoryczna:

Patroni: